بــــــیــــــــداری اســــــــلامــــــی در زمـــیــــن کــــربــــلـــــــا

چه شد زهیر بیدار شد و عمر سعد در خواب غفلت غوطه ور ماند؟

خوب گوش کنید صدای آیه ای به گوش می رسد «اطیعوا الله و اطیعو الرسول و اولی الامر منکم...» آیا این آیه به صراحت رمز سعادت دنیا و آخرت را قرار گرفتن تحت لوای ولایت معرفی نمی فرماید؟ امام حسین «علیه السلام» با بسیار کسان صحبت نمودند اما چه شد که عده ای همچون زهیر و حر و ... اسلام در وجودشان به غلیان افتاد و عده ای همچون عمر بن سعد و شمرو ... عناد، بیش از پیش در وجودشان رخنه کرد؟

عامل شعله ور شدن شراره های عشق به خدا و آل الله در وجود این افراد در دیروز چه بود،که امروز مردمانی از گوشه گوشه ی دنیا، فریادِ امام عاشوراییِ خود را بر زبان آورده اند و می گویند: هیهات من الذله.

عواملی را که می توان اشاره نمود تا جان بی رمق انسان در ارتباط با انفاس ملکوتی به پژمردگی نگراید و موجبات قیام نفس او را در مقابل شیاطین زمان فراهم آورد عبارتند از:

1. عبد بودن (یعنی چون و چرا نیاوردن در فرامین الهی):

معمولاَ کسانی که با دلیل تراشی و سستی پیام های الهی را انجام می دهند، ممکن است در مسیرهای لغزنده ی زندگی از مسیر منحرف شده و یا صم و بکم گردند.

2. استفاده از لقمه ی حلال:

کسی که به کسب حرام روی می آورد، موجبات محرومیت های مادی و معنوی را برای خود و خانواده فراهم می کند. این افراد، روز به روز از خداوند فاصله گرفته و دیگر ، سخن حق را نمی شنوند. معمولاً با خوردن لقمه ی حرام، لجاجت و عناد در وجود فرد ریشه می دواند و همین مسأله، بذر نفاق و دو رویی و اختلاف را در جان آدمی بارور می کند. آنان که سخن حضرات معصومین را نمی شنیدند، شکم هایشان از حرام پر شده بود.

3.ارادت به آل الله و دور اندیشی در ارتباط با قیامت:

بسیاری از افرادی که کلام ائمه در آنان اثر بخش و نفوذ پذیر است، همواره رعایت ادب و احترام را در مقابل آن حضرات بزرگوار انجام داده اند، لذا از ارادتمندان به آن خاندان شده و هم نشینی آنان را در دنیا ( حتی برای لحظه ای و یا ساعتی) و آخرت را با هیچ متاع دیگری معاوضه ننموده اند.

4. بی پروایی از ظلم و تهدید های ظالمان:

به خاطر عواملی که یاد شد، روح شجاعت در وجود این افراد زنده شده بود، و آنان با یقین قلبی که باید تحت ولای اولیا خدا بود بر سپاهیان دشمن یورش می بردند و آنان را از پای در می آوردند.

زهریان زمان در کشورهای اسلامی هم اکنون کم نیستند ، فقط باید بخواهند. آن ها باید با شعار هیهات من الذله اسلام را در کشورهای جهان زنده نموده و از یوغ کشورهای یزید صفت برهانند. آنهـا فقط باید بخواهند و به خدا توکل کرده و در این راه مایوس نگردند.

/ 0 نظر / 9 بازدید