عامل سوم ، عامل خصوصى

پیشوایان دین از زمان پیغمبر اکرم صلی الله و علیه و آله و سلم و ائمه اطهارعلیهم السلام دستور اکید و بلیغ داده اند که باید نام حسین بن على علیه السلام زنده بماند، باید مصیبت حسین بن على علیه السلام هر سال تجدید شود . چرا ؟

این چه دستورى است در اسلام، چرا ائمه دین علیهم السلام اینهمه به این موضوع اهتمام داشتند، و چرا براى زیارت حسین بن على علیه السلام اینهمه ترغیب و تشویق است ؟ به این چراها باید دقت کرد.

ممکن است کسى بگوید براى این است که تسلى خاطرى براى حضرت زهرا سلام علیها باشد ! آیا این حرف مسخره نیست ؟ بعد از 1400 سال هنوز حضرت زهرا سلام علیها احتیاج به تسلیت داشته باشد، در صورتى که به نص خود امام حسین علیه السلام و به حکم ضرورت دین، بعد از شهادت امام حسین علیه السلام، ایشان و حضرت زهرا سلام علیها نزد یکدیگرند . این چه حرفى است ؟! مگر حضرت زهرا سلام علیها بچه است که بعد از 1400 سال هنوز هم به سر خودش بزند، گریه کند و ما برویم به ایشان سر سلامتى بدهیم ؟ ! این حرفهاست که دین را خراب مى کند !

حسین علیه السلام مکتب عملى اسلام را تاسیس کرد . حسین علیه السلام نمونه ی عملى قیامهاى اسلامى است . خواستند مکتب حسین علیه السلام زنده بماند، خواستند سالى یک بار حسین با آن نداهاى شیرین و عالى و حماسه انگیزش ظهور کند، فریاد کند : الا ترون ان الحق لا یعمل به و ان الباطل لا یتناهى عنه لیرغب الم…من فى لقاء الله محقا . خواستند الموت اولى من رکوب العار ، مرگ از زندگى ننگین بهتر است، براى همیشه زنده بماند . خواستند لا ارى الموت الاسعاده و الحیاه مع الظالمین الابرما ،  براى همیشه زنده بماند .زندگى با ستمکاران براى من خستگى آور است ، مرگ در نظر من جز سعادت چیزى نیست . خواستند آن جمله هاى دیگر حسین علیه السلام : خط الموت على ولد آدم مخط القلاده على جید الفتاه ، زنده بماند هیهات منا الذله ،زنده بماند. خواستند صحنه هایى از این قبیل که حسین علیه السلام می آید در مقابل سى هزار نفر مى ایستد در حالى که در نهایت شدت از ناحیه ی خود و خاندان خود گرفتار است و مردوار، که چنین مردى دنیا به خود ندیده است مى فرماید : الا و ان الدعى ابن الدعى قد رکز بین اثنتین بین السله و الذله و هیهات منا الذله یابى الله ذلک لنا و رسوله و الم…منون و حجور طابت و طهرت ، زنده بماند . مکتب حسین علیه السلام زنده بماند، تربیت حسینى زنده بماند، پرتوى از روح حسینى در این ملت دمیده شود و بر آن بتابد .

/ 2 نظر / 10 بازدید
سجاد

سلام من به شما امتیاز دادم لطفا اگر قابل دونستید امتیاز بدید کد اثر 65 هیئت ثامن الائمه آموزشکده فنی سما ملایر یا علی

پيام

سلام خوبي به وبلاگ شما در مسابقه بوي سيب امتياز خوبي دادم خوشحال ميشم شما هم به وبلاگم طبق ملاكهاي داوري امتياز دهيد و لوگوي وبلاگم را در وبلاگتون بذاريد صفحه 4 --------- كد اثر 414 عنوان وبلاگ سفرنامه به عتبات عالیات وبلاگ (وبلاگ محور) تاريخ ارسال 1389-10-14 موفق و پيروز باشي به اميد ظهور يا علي ع[گل]