رمـــــــــــــــــز بـــــــــیـــــــــداری زهـــــــــــریــــــــــان

چه شد زهیر بیدار شد؟ چه کنیم ما بیدار شویم و بیدار بمانیم؟ پاسخ این سوالات و سولات دیگر در کلام نافذ و روح افزای ولیّ حاضر زمان ما است.

امام خامنه ای «حفظه الله » می فرمایند: بیداری از ایمان پرشور ناشى مى‌شود. (پیام به مناسبت روز ملى مبارزه با استکبار جهانى، 13/08/1369 )  وخودسازی، عامل بیداری اسلامی است. (خطبه‌هاى نماز عید فطر، 07/02/1369 ) لذا (در این میان باید قاصد لحظه ها بود چراکه موقعیت شناسی عاملی برای بیدار شدن و بیدار ماندن است) یکى از علامتهای بیداری این است که لحظه‌ها را شناخت و فهمید که حالا چه موقعى است و اهمیت این لحظه چه‌قدر است؟ (سخنرانى در دیدار با خانواده‌هاى معظم شهدا و جانبازان شهرهاى خوى، بندرگناوه و استانهاى مازندران و آذربایجان غربى، گروههایى از دانشجویان، جمعى از مهاجران جنگ تحمیلى، کشاورزان و مسؤولان هیأتهاى هفت‌نفره‌ى واگذارى زمین، 02/03/1369 ) یک لحظه غفلت، روا نیست.غفلت،معاندِ بیداری است. امیرالمؤمنین(علیه‌السلام) فرمود: «و من نام لم ینم عنه».(سخنرانى در دیدار با مسؤولان و کارگزاران نظام جمهورى اسلامى ایران، به همراه حجةالاسلام والمسلمین حاج سید احمد خمینى، 14/09/1369 )

زهیر نفس خود را از آلودگی به وساوس شیطان پاک نمود، قدم در مسیر بندگی نهاد، از موقعیت پیش آمده، که همراهی و همدلی با ولی زمان در دنیا و آخرت بود چشم نپوشید، آگاهانه راه حق را برگزید و طناب رستگاری را با بیدار ماندن در دست گرفت و نام او در خیل یاران کربلایی ثبت گردید.

ما هم امروز می توانیم چون زهیر، بیدار شویم، فقط باید...

ما هم امروز می توانیم کربلایی باشیم، فقط باید...

زهریان زمان ، فردا دیر است، امروز باید تصمیم گرفت و عمل نمود...

/ 0 نظر / 19 بازدید